Co o vás ví google

Ať už máte Google účet nebo ne, jenom tím, že se pohybujete na internetu o sobě sdělujete nějaké informace. Není to výsada googlu. Takové informace o vás shromažďuje pomalu každý webový portál, inzertní server, operační systém vašeho počítače nebo telefonu, facebook, twitter, ad. Google vás ale nechá nahlédnout do informací, které o vás ví a můžete je i upravit nebo i smazat. Neví, že vy jste vy, ale vidí vás jako "toho, co sedí u počítače", nebo "toho, co telefonuje z tohoto mobilu" apod. Ví, co máte rád, kde nakupujete, co sháníte, s kým si telefonujete, kde se pohybujete.

Stránka DASHBOARD vám ukáže, se kterými aplikacemi a systémy je propojen váš google účet. Dobré pro kontrolu.

Na této stránce je možné zjistit, co o vás Google ví - koníčky, zájmy. Ten, kdo má u Googlu osobní účet, nalezne v seznamu více detailů než člověk, který žádné další služby kromě vyhledávání informací na internetu nevyužívá.

Google ukládá historii vyhledávání. Ti, kteří využívají účet u Googlu, najdou na stránce HISTORY informace o tom, co si z vyhledávání pamatuje vyhledávač.

Pokud někdo vlastní telefon se systémem Android a používá účet u Googlu, může se na stránce LOCATION HISTORY podívat, zda firma zjišťovala údaje o jeho pohybu. Uvidíte, proč je snadné zjistit, kde bydlíte a kde pracujete. Tato data je možné vymazat.


Podívejte se, které aplikace a které počítače a mobilní přístroje "spolupracují" s Googlem, jsou s ním provázány a sdílejí mu informace o vás. U mobilních zařízení je možné přístup pomocí konkrétního nastavení zakázat.


Jaká je vaše zkušenost?