Psí adopce

V Česku i na Slovensku zejména díky sociálním sítím, funguje tzv. Psí adopce. Jedná se o snahu občanských sdružení i jednotlivců, kterým nejsou lhostejné psí osudy. Jejich hlavním posláním je umisťovat do nových rodin opuštěné a zatoulané psy a samozřejmě i ty z útulků. Poukazují na týraná zvířata a šíří osvětu o tzv. množírnách psů.

Vytipovaného psa, kterému chtějí pomoct, převezmou do své dočasné péče a posléze pomocí sítě přátel a jejich kontaktů se snaží pejska nabídnou nové rodině doslova k osvojení.

Spousta takových psů v dočasné péči si potřebuje zvyknout na život mezi lidmi, proto jim poskytují socializaci. Mnohdy socializaci v rodině, domečku, bytě, s dětmi, autem, cyklisty, dalšími pejsky, hygienické návyky, chůzi na vodítku atd.


Pokud chcete takovémuto pejskovi poskytnout nový domov, neměl by vás zaskočit spíše symbolický adopční poplatek, kteří si tito lidé účtují. Ten z části kryje jejich náklady, které s pejskem měli - zejména odblešení, odčervení, veterinární ošetření, čipování, krmivo, převoz). U takových lidí se vystřídá ročně i několik pejsků, je pochopitelné, že určitou formu spoluúčasti by měl nový majitel projevit. Navíc pejsek v průběhu svého života přijde na mnohem více peněz, proto může tento poplatek být i takovou zkouškou připravenosti nového majitele se o psa, který už by nesnesl další zklamání, postarat.

A co vy, nepřemýšlíte o adopci pejska?


Jaká je vaše zkušenost?