Železné rošty

Pokud chcete poznat jak odvážný je váš pes, potřebujete k tomu jednoznačně železné rošty. Tuhle zkoušku odvahy váš pes nejspíš napoprvé nesplní. Ani napodruhé. Možná budete mít problém i vy.

Jedná se o chůzi po železném roštu. Jeho největší výzva tkví v tom, že je skrz něj vidět dolů. A to se většině pejsků zdá tak velká překážka, že pokud most z takového materiálu potkáte na výletě, je to pro vás konečná (zejména pokud máte většího psa, jako my).

Takže pokud máte ve svém okolí mostík z takovéhoto pěkného materiálu, jednoznačně doporučujeme zkoušet chůzi a pilovat odvahu. Klasickým systémem odměn za pamlsky, které buď můžete položit přímo na most nebo při povelu K noze! odměňovat za pochodu.

Když zvládnete most, vyzkoušejte rozhlednu. Možná budete mít štěstí spíš na rozhlednu, než na most. Rozhledny masivně staví mobilní operátoři v rámci svých vysílačů na vrcholcích kopců a je jich opravdu hodně a veskrze právě z těchto roštů jsou tvořeny pochozí schůdky a plošiny. Rozhledny jsou ale o dost náročnější, protože zde pejsek bojuje ještě s druhou veličinou - sklonem - a to zejména při cestě dolů. Však si to zkuste, jaké to musí být, jít po čtyřech dolů s hlavou o dost níž, než zadek.

Dejte vědět, jak vám to šlo.


Jaká je vaše zkušenost?