LÉTAJÍCÍ TALÍŘ

Tahle aktivitka zabaví jak vašeho pejska, tak vás. Unaví oba. I když záleží na plemeni. Na vyšší úrovni se téhle hře říká dogfrisbee.

Talíř si můžete koupit pěnový nebo gumový (hračka), nebo speciální plastový. U těch plastových pozor, aby nebyly z křehkého plastu a nepraskaly. Není nic horšího než ošklivé poranění o rozzlomený disk. Bezpečný disk poznáte tak, že lze bez obtíží přehnout v půli aniž by se zlomil.

Žádný disk však nevydrží všechno. Některé druhy odolných disků vydrží sice dost, ale nejsou nezničitelné. Po určité době podle stisku a razantnosti psa se objeví ostré výčnělky. Ty je potřeba zabrousit šmirglem nebo zatlačit a zatavit. Vždy před házením disky zkontrolujte, aby byly po celém povrchu opravdu hladké!

Nejdříve pejska na disk nalákejte, přetahujte se s ním, schovávejte mu ho za záda, dávejte mu ho do vyšší polohy, aby po něm musel vyskočit. Někdy ho těsně před chňapnutím lehce pusťte, to už je základ hodu. Dá se s tím opravdu hodně vyblbnout.

Doporučuji pořídit frisbee disky alespoň dva, ochota pejska talíř pouštět může být menší, když přesměrujete pejskovu pozornost na druhý disk, nemusíte mu ten první páčit :-)


Jaká je vaše zkušenost?